Behind the scene: Web, který začal prodávat za 5 hodin od začátku tvorby

Kvalitní a funkční webové stránky jsou pro podnikání nutností, ale i přesto velké množství podnikatelů web nemá, nebo ho má – no řekněme si to na rovinu – fakt strašný.

Na otázku, z kolika procent se webové stránky podílely v minulém měsíci na prodejích, odpověděla v našem dotazníků většina lidí 0 až lehce nad nulou.

Pro mě je to docela překvapení, protože na mých prodejích a výdělcích se webové stránky v posledních 4 letech podílejí ze 100% a v letech 2006 – 2010, kdy jsem měla stavební firmu, cca ze 60%.

Na druhou stranu když vezmu v úvahu, jak bylo dlouhou dobu vytvořit kvalitní web – grafici, programátoři – pingpong tam a zpátky a člověk pořád nemá to, co si představuje – tak se vlastně ani nedivím.

Ode dneška je všechno jinak

Tedy pro mě jako beta testera už je cca dva měsíce všechno jinak, pro vás ode dneška. Webové stránky si můžete vytvořit za pár hodin a to tak, že už za těch pár hodin je připraven prodávat. Bude prodávat i tento?

Na webináři Davida Kirše Milionový web, který se konal 6.8.2014, jsem se rozhodla vytvořit webové stránky z ničeho tak, že na konci webináře budou připraveny na prodej, možná i něco prodá.

V reálu mi to zabralo trochu více a tak jsem pro vás udělala malý pohled do zákulisí, pokud sledujete v průběhu webináře, budu updatovat :)

Pohled do zákulisí tvorby webových stránek na webináři Milionový web

12:52 – David Kirš mi píše SMSku, že bychom mohli večer udělat nějaké webové stránky, které by tematicky souvisely s webinářem Milionový web a bylo by možné na nich něco prodávat. Po krátké SMSkové debatě se rozhodujeme prodávat kurz Blog – dálnice důvěry a prodeje a postavit webové stránky na webu www.milionovyblog.cz.

14:00 – 15:53 – Řeším pár záležitostí s dětmi a k počítači se dostávám až 15:53.

15:53 – David mi píše na skype a řešíme pár detailů ohledně hostingu a možného obsahu zdarma na večer.

16:12 – Voláme si a probíráme pár detailů, jak má web vypadat a co bude David večer na webináři posluchače učit, ujasňujeme si obsah stránek.

16:23 – jdu jíst a vracím se v 17:00

 

3,2,1 START – jdu vytvářet web :)

17:00 – volám Kamilovi Kabátovi, který se stará ve Firmě 2.0 o FAPI, aby mi vytvořil prodejní formulář pro prodej na webu.

17:05 – pouštím se do psaní prodejního textu pro prodejní artikl pro tento web dle zadání, které mi poslal David a které bude učit na webináři

17:06 – Kamil mě z psaní vyrušuje, potřebuje, abych vytvořila seznamy ve SmartEmailingu a email, který odejde po uskutečnění platby.

17:12 – Opět se pouštím do psaní prodejního textu dle stručného zadání pro webinář.

17:20 – Nemám nic napsané a koukám do toho, mezitím dávám like nějakému postu na FB. Prostě prokrastinace :)

17:23 – Pořád nemůžu vymyslet otvíraci headline, otvírám své poznámky ze semináře T. Harv Ekera pro psaní prodejních textů a  vymýšlím, z jaké strany to pojmout.

17:38 – Mám hlavní nadpis a myšlenku. Hurá, jdu na to!

17:43 – Kamil mě informuje, že formulář je vytvořen včetně všech nastavení, otestování a vytvoření automatického emailu pro odeslání přístupů.

18:00 – Už mám skoro celý prodejní text, po vytvoření úvodní headline už mi to jde od ruky.

18:08 – A je tady první problémek, nefunguje hosting, volám Lukášovi Pourovi, našemu správci serverů, aby nám s tím pomohl.

18:18 – Pokračuju v psaní sales textu, už mi chybí jen závěrečná výzva k akci.

18:31 – Prodejní stránka dopsaná, čtu si to po sobě, dolaďuju text.

18:34 – Zrevidováno, jdu na magnet pro budování databáze na stránku… hmmm, co by to tak mohlo být, pouštím se do revidování už napsaného a vytvořeného hodnotného obsahu, které v rámci Firmy 2.0 máme.

18:35 – Mám hlad, jdu se podívat do ledničky, nic tam není, jdu zase hledat hodnotný obsah…

18:41 – Brouzdám v paměti vším vytvořeným obsahem za poslední dobu a vzpomenu si na skvělý report Milionová věc, který David před časem napsal, použiju ho :) hodí se. Volám Davidovi, aby mi ho poslal, musím ho upravit pro účely tohoto webu

18:52 – Upraveno, konvertuju do PDF.

18:55 – Když se spěchá, tak se všechno …. píše mi Martin, že teprve teď dostal přístupy na FTP a může nahrát wordpress a MioWeb, snad vše stihneme :)

18:56 – Jdu si chystat další texty a podklady pro web.

19:04 – Mám přístupy, jdu si otestovat, jestli vše funguje.

19:15 – Otestováno, připravuju si ve Wordu další potřebné texty – ochrana údajů, kontakty.

19:22 – Připravuji jedinou stránku, kteoru musím mít předem a nechci ji dělat v přímém přenosu, a to je stránka, na které je umístěn obsah online kurzu, který se bude na webu prodávat. Za pět minut hotovo.

19:27 – Jdu se připravit na večerní webinář, sice nepůjdu vidět já, ale moje obrazovka, ale tak i tak se namaluju…

19:32 – Poslední synchronizační call s Davidem k webináři.

19:36 – Zpět k přípravám :)

19:49 – Set up pro webinář přichystaný, takže teď už jen počkat, než začne vysílání a doladit tento text, ze kterého pak udělám blogový článek.

19:55 – píšu Martinovi, aby mi upravil logo do hlavičky webu.

20:08 – David mi posílá odkaz na hangout – připojení k webináři. Jsme oba lehce nervózní, protože tolik lidí jsme na webináři už celkem dlouho neměli přihlášených. Více než 4000 lidí (ano, slovy čtyři tisíce) a webinář ještě nezačal a už je tam 40 komentářů. Z praxe víme, že jen část se dívá online a část ze záznamu, jsme zvědavá. No, dneska budeme sledovaní :)

20:14 – začínáme webinář, poslouchám a ladím tento text, protože ho chci použít pro web

20:18 – lidé se postupně přihlašují, webinář už online sleduje 918 lidí, čekám na svůj vstup a pak začnu tvořit web v přímém přenosu :)

20:25 – pouštím se do tvorby webu a už nestíhám monitorovat přesné časy toho, co dělám a v kolik. Připravuji squeeze page, nastavení webu a nastavení blogu. Ve 21:00 mě David připojuje do vysílání, stránka už má jedno „To se mi líbí“ a pěkně se to rýsuje :)

21:07 – Publikuju první blogový příspěvek.

21:31 – Nestíhám updatovat tento příspěvek, tvořím a tvořím – titulní stránka už je, děkovací taky, tvořím prodejní stránku a stránku s objednávkou. Je to adrenalin vytvořit v přímém přenosu web, který by měl na konci vydělávat. Podaří se to? :)

22:01 – Kamil Kabát mi píše, že do formuláře na squeeze page www.milionovyblog.cz se už zaregistrovalo 181 kontaktů :)

22:10 – Jsem zvědavá, jestli můj nový prodejní blog už něco vydělal a tak se jdu podívat do statistik fakturačního systému FAPI. A ejhle, už jsou tam dvě objednávky! 980 Kč vyděláno :)

22:14 – Připojuji se k Davidovi do vysílání a ukazuji všehny dosud vytvořené stránky – squeeze page, děkovací stránku s hodnotným obsahem, prodejní stránku s prodejním textem, stránku s objednávkou a formulářem FAPI, děkovací stránku po prodeji, blog a první tři články.

22:50 – Webinář ještě neskončil, první klienti si kupují za výhodných podmínek aplikaci MioWeb 2.0 a můj nově postavený prodejní web taky funguje skvěle – už 10 objednávek celkem za 4,865 Kč :)

23:47 – Neuvěřitelné množství dotazů na webináři způsobilo to, že webinář stále probíhá. A jak si vede MioWeb 2.0? Počet licencí za zvýhodněnou cenu je téměř vyprodán… :) Printscreen z obrazovky ve FAPI mluví za vše :)

mioweb-vysledky

0:04 – webinář ukončen a aplikace MioWeb 2.0 za zvýhodněnou cenu během jedniného večera prodána za 1 milion korun českých :) Na otázku „Tak co Martine, jak se cítíš?“ tvůrce MioWebu 2.0 Martin Dolenský odpovídá – „Ale jó, dobrý“.

0:06 – Kamil Kabát mi posílá printscreen z FAPI:

mega_mioweb

Vše vytvořeno v aplikaci MioWeb 2.0.

Další zmíněné aplikace:

SmartEmailing – aplikace pro profesionální email marketing a správu databáze

FAPI – online fakturační systém pro automatické vystavování faktur a online platby

 

 

 

je spokojená a šťastná žena, která si plní své sny a miluje svou práci. Projektová manažerka několika úspěšných online kampaní Firmy 2.0, expertka na online marketing, podnikatelka z pláže, autorka online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní a dalších eBooků.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.